.:رویال آی تی:.

× دسته بندی ها

کاربرد الگوریتم ژنتیک برای کاهش تلفات توان راکتیو درسیستم توزیع برق شعاعی

کاربرد الگوریتم ژنتیک برای کاهش تلفات  توان راکتیو درسیستم توزیع برق شعاعی

چکیده

تلفات برق در سیستم توزیع به مشکل بحث برانگیز و نگران کننده ای در تجزیه و تحلیل افت ولتاژ و افت توان در یک سیستم انرژی تبدیل شده است. در تلاش برای کاهش افت توان در سیستم توزیع، تلفات توان راکتیو زیادی به دلیل تاثیرات عملیاتی، اقتصادی و کیفیت خدمات برای سیستم های توان الکتریکی اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است. این مقاله کاربرد روش الگوریتم ژنتیک را برای کاهش افت ولتاژ و افت توان در سیستم توزیع شعاعی نشان می دهد. سیستم نمونه طبق استانداردIEEE  با ۳۴ باس همراه با ERACS  و متلب به عنوان ابزار قدرتمندی برای کار شبیه سازی و تحلیل به کار می رود. 

کلمات کلیدی: جایابی خازن، الگوریتم ژنتیک، نسبت KW/KVAR، تحلیل پخش بار،  توان راکتیو، پروفیل ولتاژ

 

  1. مقدمه

بارهای مصرف کننده تقاضای توان راکتیو  و اکتیو را با توجه به ویژگی هایشان مطرح می کنند. توان اکتیو به انرژی مفید تبدیل می شود در حالیکه توان راکتیو  باید تنظیم شود که این امر ارسال کار آمد توان اکتیو را برای بار گذاری تضمین می کند و باعث آزادی ظرفیت سیستم و کاهش بارهای سیستم و بهبود عامل انرژی سیستم و پروفیل ولتاژ باسها می شود. دستاورد این اهداف به اندازه و ویژگی خازن ها بستگی دارد. مالزی نسبتا افت انرژی بالاتری نسبت به دیگر کشور های توسعه یافته دارد، از این رو در این مقاله، الگوریتم ژنتیک به عنوان رویکردی برای پرداختن به مشکل تعیین مکان خازن بهینه در سیستم توزیع شعاعی در نظر گرفته شدا است. در الگوریتم جایابی خازن بهینه دو مورد دیگر باید مورد توجه قرار گیرد حداقل هزینه نصب خازن و حداقل تلفات  انرژی درسیستم که لازم است این موارد به منظور دستیابی به اهداف مورد نظر محاسبه شوند.

۱۰ صفحه Word


شما هم اکنون با داشتن رمز دوم کارت عابر خود و پرداخت اینترنتی می توانید بلافاصله پس از پرداخت این فایل را دریافت کنید و مطالعه این محصول با ارزش را شروع کنید .

۴۰۰۰ تومان – خرید
موضوع :,
royalit

محصولات مرتبط
s

بررسی عوامل افت تحصیلی ، ...


3000 تومان 1 ۱۷ فروردین ۱۳۹۶
s

ارزیابی کمی و کیفی کاربری ...


5000 تومان 0 ۲۱ بهمن ۱۳۹۵
s

طراحی تولیدات پراکنده در شبکه ...


4000 تومان 0 ۲۴ فروردین ۱۳۹۶
s

مقاله بررسی تاثیر میزان تحصیلات ...


3000 تومان 0 ۱۹ اسفند ۱۳۹۵

دیدگاه ها

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -