.:رویال آی تی:.

× دسته بندی ها

پاورپوینت کاربرد ازن در کشاورزی و ضدعفونی خاک

پاورپوینت کاربرد ازن در کشاورزی و ضدعفونی خاک

استفاده از ازن در کشاورزی پيشرفته امروزی يک عامل حياتی و مفيد محسوب می­گردد و دارای اثرات سود بخش زيادی می باشد. برخی کاربردهای سيستم ازناسيون در کشاورزی عبارتند از:

 ۱- استفاده از ازن در سرعت رشد و افزايش عملکرد يکسری از محصولات کشاورزی شامل گوجه فرنگی، گندم، توت فرنگی، کلم بروکلی، صيفی جات و … 

۲- استفاده از ازن در بهبود و تيمار خاک های کشاورزی و جايگزين مناسب متيل برمايد.

 ۳- افزايش کيفيت محصولات گلخانه اي و گل ها با استفاده از ازن و افزايش طول عمر نگهداری گل هاي زينتی.

 ۴- استفاده از ازن به جای قارچ کش های شيميايی در کشاورزی.

 ۵- استفاده از ازن در از بين بردن انگل خاک.

 ۶- استفاده از ازن بعنوان علف کش در کشاورزی.

 ۷- کاهش مصرف کود.

 ۸- کنترل علف های هرز.

 ۹- تصفيه فاضلاب در فرآيند آب کشاورزی.

با توجه به روند افزایش جمعیت دنیا و نیاز روزافزون به مواد غذایی که سهم عمده آن از طریق کشاورزی حاصل می گردد ، نیاز به استفاده از تکنولوژی و روش های جدید در کشاورزی آبی برای نیل به این منظور بیش از پیش احساس می گردد. این امر به آن علت است که کشاورزی آبی همچنان در تأمین تولیدات کشاورزی برای نسل حال و آینده از اولویت خاصی بویژه برای تولید محصولات راهبردی به شمار می آید و جایگاه منحصر به فرد خود را حفظ کرده است .یکی از روش های جدیدی که در آمریکا و کشورهای اروپایی در حال استفاده روزافزون می¬باشد، بحث استفاده از ازن در آبیاری میباشد . می توان گفت که تقریباً در تمام صنایع غذایی از ازن برای استریلیزاسیون و ضد عفونی و بالا بردن زمان ماندگاری و در کشاورزی و گلخانه برای افزایش رشد و کاهش مصرف سموم استفاده می شود ازن بدون در نظر گرفتن ماهیت باکتری و ویروس و قارچ ها و حتی اسپورها را از بین می برد واکنش های ازن با میکرو ارگانیسم های مختلف، در سیستم های آبی به دو روش، واکنش های مستقیم ازن مولکولی و وجود رادیکال های آزاد حد واسط صورت می گیرد.ازن اکسید کننده ای قوی و در عین حال ناپایدار به شمار می رود. گاز ازن به دلیل کوتاهی نیمه عمر، ‌قابل ذخیره کردن در مخازن نمی باشد. از این رو استفاده از ازن منوط به تولید آن در محل مصرف می باشد .

۶۰۰۰ تومان – خرید
royalit

محصولات مرتبط
s

پاورپوینت بررسی انواع خرابی های ...


7000 تومان 11 ۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
s

پاورپوینت اولین بار چه آزمایشی ...


5400 تومان 1 ۲۱ خرداد ۱۳۹۷
s

پاورپوینت محيط صنعت و تحليل ...


9000 تومان 0 ۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

دیدگاه ها

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -