× دسته بندی ها

مقاله آثار و مراتب اخلاص در عمل و نیت

تحقیق آثار و مراتب اخلاص در عمل و نیت

چکیده

محور و راستای این پژوهش علمی سخن پیرامون اخلاص می باشد.اخلاص مبنایی است که اگر در کسی ایجاد شده باشد به خوبی توانسته است حقیقت خدا را از مجموعه ی نقایضی که در جهان وجود دارد فهمیده باشد و اخلاص همه ی فضایل اعمال را با خود دارد و علامت اخلاص قبول شدن عمل است.

اخلاص نقش زیربنایی تکامل فردی و اجتماعی بشر را به عهده داشته است که برای بیشتر آشنا شدن با این پدیده و معنای اخلاص در این پژوهش تعاریفی آورده شده است و همچنین از اخلاص صحبت هایی پیرامون فضیلت اخلاص و پستی ریا و بالاترین و پست ترین مرتبه اخلاص و آثار واهمیت اخلاص در این مقاله شده است.

مقدمه

خداوند متعال در قرآن مجید می فرماید:«وما خلقت الجن والإنس الّا لیعبدون؛ جن وانس را جزبرای پرستیدنم و عبادتم نیافریدم».

بدلیل آیه ی مذکور هدف از خلقت انسان ها عبودیت است وخداوند عالم ، این عبودیت را در کمال انسانیت و انسان قرار داده است وکسی که به این مرحله میرسد حقیقتا به توحید خالص دست یافته است.

این تحقیق و پژوهش از آن جهت اهمیت دارد که کسی که دنبال توحید خالص و کمال انسانیت درراه عبادت پروردگار متعال است میتوان از آن بهره بگیرد وکسانی این پژوهش را موردعمل قرار میدهند که عامل به شرایع اسلامی بوده و خدارا همیشه در نظر دارند و عمل خالص را برای او انجام میدهند و افراد دیگری که درنیت و عملشان غیر ازخدا کسی را شریک آن نمیکنند.

بنده ازآن جهت که کتاب هایی را درمورد علما و صلحایی که اخلاص داشتند مطالعه کرده بودم که از جمله ی آن ها کتاب اخلاص آیت الله مجتهدی بود، برایم سوال پیش آمد که یک فرد چگونه میتواند به چنین مقامات بالایی برسد و از همین جهت رغبتی را پیدا کردم تا بتوانم درمورد اخلاص تحقیقی انجام دهم تا هم سوالم حل گردد و هم اینکه استفاده ای باشد برای کسانیکه قصدخوبی در نیت و عمل خود ندارند.

فهرست مطالب

چکیده

مقدمه

معنای خلوص

بالاترین مرتبه  اخلاص ورسیدن به آن

پست ترین مرتبه اخلاص

راه کسب اخلاص

فضیلت اخلاص وپستی ریا

عمل خالص مقبول درگاه الهی

آثار اخلاص

اهمیت اخلاص

نتیجه

منابع و مآخذ

۱۵ صفحه Word


شما هم اکنون با داشتن رمز دوم کارت عابر خود و پرداخت اینترنتی می توانید بلافاصله پس از پرداخت این فایل را دریافت کنید و مطالعه این محصول با ارزش را شروع کنید .

۵۰۰۰ تومان – خرید
موضوع :,
royalit

محصولات مرتبط
s

نظریه های روان درمانی – ...


3000 تومان 0 ۱۷ اسفند ۱۳۹۵
s

دانلود مقاله حسابداري اموال، ماشين ...


10000 تومان 0 ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
s

بررسی صفات شاعرانه در غزلیات ...


5000 تومان 1 ۱۴ اسفند ۱۳۹۵

دیدگاه ها