.:رویال آی تی:.

× دسته بندی ها

مبانی نظری استرس شغلی (پیشینه پژوهشی استرس شغلی) فصل دوم پایان نامه

مبانی نظری استرس شغلی (پیشینه پژوهشی استرس شغلی) فصل دوم پایان نامه


فهرست

استرس شغلی

استرس

استرس شغلی

عناصر و متغیر­های اصلی استرس شغلی

نشانه­های استرس شغلی

مشکلات مختلف ناشی از استرس شغلی

علائم فیزیولوژیک استرس

عوامل استرس­زای شغلی

علائم رفتاری استرس

علائم روانی استرس

ابعاد سازمانی

ابعاد استرس شغلی

ابعاد فردی

اثرات استرس شغلی بر خانواده و جامعه

عوامل ایجاد کننده استرس گروهی

عوامل فردی و استرس شغلی

اثرات استرس در محیط کار

مراحل پیشگیری از استرس

استرس شغلی و مسائل رفتاری

راه­های مقابله با استرس

پیشینة پژوهش

پیشینة پژوهش­های خارجی

مدیریت استرس شغلی

استرس شغلی و رضایت شغلی

پیشینه پژوهش­های داخلی و خارجی

فهرست منابع فارسی

فهرست منابع انگلیسی

مقدمه

استرس از كلمه لاتين استرينگر مشتق شده است و به معناي در آغوش گرفتن، فشردن و باز فشردن است. در علم پزشكي امروز معادلات و برداشت­هاي مختلفي از استرس می­شود اضطرار و اجبار نسبت به محرك­ها، هيجان نسبت به واكنش­هاي رواني كه ايجاد مي­گردد، اضطرار و اجبار نسبت به تغييرات فيزيولوژيك ناشي از استرس از اين برداشت­ها هستند (دویلی[۱]، ۲۰۰۳).

در پژوهش­های مختلف، تعاریف مختلفی از استرس بیان شده است. که در ادامه به بیان برخی از این تعارف پرداخته می­شود:

سی­وارد[۲] (۲۰۰۴) ابراز داشت که استرس واژه­اي است كه براي توصيف تفسير منفي افراد از يك رخداد واقعي يا ذهني به عنوان عامل تهديدكننده كه موجب ترس يا عصبانيت مي­گردد به كار مي­رود.

سایبان فرد بیان کرد که استرس به كيفيت تجربي فرد كه حاصل تعاملات محيطي است و فرد بر اثر تحريك يا انگيزش بيش از حد دچار فشار رواني و جسمي مي­شود. استرس­ها، نيروي انساني را ضايع و هدف­هاي جامعه را دستخوش تزلزل مي­كند. افرادي كه دچار استرس مي­شوند و توان رويارويي كارآمد با آن­ها را ندارند، از جنبه­هاي جسماني، رواني و رفتاري دچار مشكل مي­شوند، اما آنچه در اين بين مي­تواند مايه­ي خوشبختي و اميدواري باشد، شناسايي عامل مهم راهبردهاي رويارويي است كه به عنوان يك متغيير ميانجي مي­تواند پيامدهاي استرس را تحت تأثير قرار داده و مهار كند و يا به آن دامن زند (سايبان فرد، ۱۳۸۱).

به طور كلي مراد از استرس نيرويي است كه در موقع اعمال بر يك نظام موجب برخي تغييرات قابل توجه در آن مي­گردد. اين اصطلاح به نيروهاي فيزيكي، روانشناختي، اجتماعي و فشارها اطلاق مي­شود. در اين صورت استرس به اين مفهوم يك علت است و مقدمه بعضي معلول­هاست. از سوي ديگر، استرس نوعي حالت تنش روان­شناختي است كه بوسيله انواع نيروها يا فشارهاي فوق­الذكر بوجود مي­آيد و از اين رو استرس در مفهوم دوم يك معلول است (گرفین[۳] و همکاران، ۲۰۰۱).

دانلود پرسشنامه استرس شغلی اسپیو (۱۹۸۷) ۶۰ گویه ای

استرس شغلی

استرس شغلي استرسي است كه فرد معيني بر سر شغل معيني دستخوش آن مي­شود. بدين ترتيب كه كنش متقابل بين شرايط كار و ويژگي­هاي فردي شاغل به گونه­اي است كه خواسته­اي محيط كار و در نتيجه فشارهاي مرتبط با آن بيش از آن است كه فرد بتواند از عهده آن­ها برآيد (کوآنو[۴]، ۲۰۰۸).

استرس شغلی پاسخ روانی و هیجانی است و زمانی اتفاق می­افتد که فرد شاغل احساس نماید بین اقتضائات کاری و تواناییش در برآورد کردن این اقتضائات تعادل وجود ندارد (آلدوین[۵]، ۱۹۹۲).

همچنین، استرس شغلي را مي­توان هرگونه پاسخ جسماني يا روحي مضر دانست كه هنگام سازگار نبودن فرد و توانايي او با محيط شغلي حاصل مي­شود. اين پاسخ مي­تواند به صورت رفتارهاي ناخشنود، درگيرشدن و رفتارهاي خشونت آميز، حوادث و مصدوميت­هاي كار، بيماري­هاي جسماني مختلف و حتي مرگ بروز كند. استرس به عنوان احساس عدم اطمینان و احساسات منفی مانند عصبانیت، اضطراب و فشاری که ناشی از شرایط محیط کاری می­باشد تعریف می­شود (استینسون[۶]، ۲۰۱۰).

[۱] Doyle

[۲] Seaward

[۳] Griffin

[۴] Kawano

[۵] Aldwin

[۶] Stinson

۱۹۰۰۰ تومان – خرید
royalit

محصولات مرتبط
s

مبانی نظری امید به زندگی ...


13300 تومان 1 ۱۴ مرداد ۱۳۹۷
s

مبانی نظری آسیب‌پذیری لرزه ای ...


20000 تومان 0 ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

دیدگاه ها

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -