× دسته بندی ها

۸ ویژگی قطعی اندروید O

۸ ویژگی قطعی اندروید O

به گزارش phonearena ، تا دو یا سه هفته دیگر، اندروید O معرفی خواهد شد و کاربران برخی گوشیها مانند نکسوس و پیکسل می توانند دستگاههای خود را به این نسخه از اندروید آپدیت کنند.

در ادامه ۸ ویژگی قطعی اندروید O که تابحال فقط در حد شایعه بودند را بررسی و معرفی می کنیم.

۱٫ عمر باتری بیشتر

در اندروید O، نرم افزارهای در حال اجرای کمتری خواهیم داشت و این یعنی انرژی باتری ذخیره خواهد شد و عمر آن نیز افزایش خواهد یافت و در نتیجه کاربران راضی خواهند بود.

 

البته این خبر زیاد خوبی برای توسعه دهندگان نرم افزارها نیست ولی برای کاربران فوق العاده است.

۲٫ حالت PiP

در این حالت می توانید هم فیلم مورد نظر را مشاهده کنید و هم در نرم افزار دیگری به کارتان بپردازید. فقط این نکته را یادآوری کنیم که برای لذت بردن بیشتر از این قابلیت، هر چه صفحه نمایش گوشی بزرگتر باشد، بهتر است.

۳٫ منوی خلوت تر

اگر تابحال با گوشی پیکسل کار کرده اید، متوجه شلوغی منوی آن شده اید ولی با آپدیت اندروید به نسخه O، دیگر خبری از نرم افزارهای زیاد در منوی گوشی نخواهد بود و تعداد آنها به ۶ قسمت کاهش خواهند یافت.

۴٫ هشدارها

در اندروید O، می توان هشدارها اعم از اسکرین شات، پیام ها و . . . را در حالت بی صدا گذاشت و حتی آنها را برای مدت دلخواه، بی صدا کرد.

برای مثال می توانید هشدار پیامک های دریافتی را تا ۲ ساعت خاموش نگه دارید.

۵٫ کیفیت صدا

گوگل برای افزایش کیفیت صدا از طریق هندزفری های بلوتوثی، با سونی همکاری کرده است بنابراین از این نظر باید منتظر اتفاق جدیدی در اندروید O باشیم.

۶٫ هشدارهای نرم افزارها

یکی دیگر از ویژگیهای فوق العاده اندروید O، هشدارهای نرم افزارها می باشد یعنی برای مثال اگر پیام ناخوانده ای در یک نرم افزار پیام رسان داشتید، آن پیام به صورت در آیکون نرم افزار مورد اشاره موجود خواهد بود و با لمس آن می توانید پیام را به صورت پاپ آپ بخوانید.

۷٫ آیکون ها

در اندروید O، سایز آیکون ها برابر خواهند بود یعنی اگر شخصی نرم افزاری طراحی کرد، اندروید برای ساخت آیکون آن برنامه او را کمک کرده و آن را به گونه ای طراحی می کند که با آیکون های دیگر تفاوت زیادی نداشته باشد. همچنین می توانید شکل آیکون ها را بر اساس سلیقه خود تغییر دهید.

۸٫ گزینه های بیشتر هنگام انتخاب متن

 

با انتخاب قسمتی از متن، دیگر خبری از Cut، Copy و یا Paste آن نخواهد بود و اگر این کار را در اندروید O انجام دهید، می توانید قسمت مورد نظر را در گوگل سرچ کنید و یا اگر شماره ای را انتخاب کنید، می توانید آن را شماره گیری نمایید.

حال اگر شما هم می خواهید پیش از معرفی اندروید O آن را روی گوشی خود داشته باشید، بهتر است نسخه بتا آن را از لینک زیر آموزش دیده و نصب کنید.

چگونگی نصب نسخه بتا اندروید O

 

موضوع : اندروید
royalit

مطالب مرتبط

دیدگاه ها