× دسته بندی ها

۸ ویژگی قطعی آیفون ۸

۸ ویژگی قطعی آیفون ۸

از زمان انتشار خبر معرفی آیفون ۸، علاقه مندان به اپل بی صبرانه منتظر معرفی این گوشی هستند.

اپل آیفون آیفون۸ آیفون۷اس آیفون۷اس‌پلاس iOS

به گزارش phonearena ، اپل از سال ۲۰۱۴، تغییرات خاصی در گوشیهای خود ایجاد نکرده است ولی اینطور به نظر می رسد که آیفون ۸ با دیگر دستگاه های ساخت اپل تفاوت بسیاری خواهد داشت.

پیش از این نیز شایعاتی در مورد ویژگیهای آیفون ۸ را بررسی کردیم ولی حالا دیگر به صورت قطعی آنها را در ادامه ذکر خواهیم کرد.

۱٫ طراحی


همزمان با آیفون ۸، اپل از آیفون ۷ اس و آیفون ۷ اس پلاس نیز رونمایی می کند که تفاوت چندانی با آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس نخواهند داشت ولی آیفون ۸ از نظر ظاهر و طراحی فوق العاده خواهد بود که برخی معتقدند این گوشی از گلکسی اس ۸ نیز زیباتر است و گویا دوره جدیدی در تولید گوشی آغاز شده است.

به نظر می رسد ظاهر آیفون ۸، همانند آیفون ۶ فلزی باشد ولی این بدنه چشم نوازتر از قبل خواهد بود.

۲٫ اسکنر اثر انگشت نامرئی

در این مورد هر روز اخبار ضد و نقیضی شنیده می شود که آیا اپل اسکنر اثر انگشت را در آیفون ۸ قرار می دهد یا خیر ولی چیزی که قطعی به نظر می رسد این است که اپل قصد دارد تا اسکنر اثر انگشت را در پشت صفحه نمایش بگذارد زیرا جلوی این گوشی فقط اسکرین خواهد بود.

مسئولین شرکت اپل نیز تابحال اعلام کرده اند که قرار دادن اسکنر اثر انگشت به صورت نامرئی کار سختی است ولی سعی می کنند تا این اتفاق با بالاترین ضریب امنیت رخ دهد.

۳٫ دوربین دوگانه

اگرچه آیفون ۷ پلاس هم اکنون دارای دوربین دوگانه است ولی سایز این گوشی به قدری بزرگ است که گویا این نوع دوربین مناسب آن نیست ولی به نظر می رسد آیفون ۸ با سایز مناسب از دوربین دوگانه پشتیبانی کند.

آن طور که معلوم است، اکثر گوشیهایی که دارای دوربین دوگانه هستند، حالت پرتره را به خوبی اجرا می کنند ولی باز هم بر اساس نظرات مسئولین اپل، دوربین دوگانه اپل خاص تر از آن چیزی خواهد بود که تابحال دیده ایم.

۴٫ تراشه A11

با معرفی هر گوشی توسط اپل، تراشه جدیدی از سری A می بینیم. در آیفون ۷، مدل A10 را شاهد بودیم که باعث شد سرعت این گوشی به طرز عجیبی بالا باشد و حالا در گوشیهای آیفون ۷ اس و آیفون ۷ اس پلاس و آیفون ۸، تراشه جدیدی از سری A با مدل A11 را خواهیم دید که سرعت بسیار بالایی خواهد داشت.

با توجه به اینکه سیستم عامل iOS روز به روز پیچیده تر می شود، بنابراین به تراشه ای لازم است تا بتواند این پیچیدگی ها را به خوبی پاسخ‌گو باشد که با تراشه A11 به نظر می رسد این اتفاق رخ دهد.

۵٫ شارژ بی سیم

اگر بخواهیم رو راست باشیم باید بگوییم که شارژ بی سیم که در برخی گوشیها وجود دارد، با اشکالات زیادی همراه است ولی اپل گزارش داده است که قصد بهره برداری از شارژری بی سیم در آیفون ۸ دارد که مخصوص به خودِ اپل است بنابراین باید منتظر اتفاق خارق العاده دیگری باشیم.

با معرفی این نوع شارژ بی سیم توسط اپل، پس از معرفی آیفون ۸، باید منتظر دیگر شرکت ها برای کپی برداری از این نوع شیوه شارژ باشیم.

 

۶٫ باتری

اپل درصدد است تا از حداقل فضای موجود در آیفون ۸ بیشترین استفاده را ببرد و می خواهد باتری گوشی را نیز از حالت مستطیلی معمولی، به شکل L انگلیسی تغییر دهد زیرا این گونه قدرت آن را نیز افزایش می دهد.

البته کارشناسان معتقدند این شکل باتری، عمر آن را ممکن است تا ۳۰ درصد افزایش دهد ولی هنوز چیزی در این مورد مشخص نیست.

۷٫ صفحه نمایش

از نظر صفحه نمایش نیز آیفون ۸ دارای تکنولوژی انطباق نور با محیط اطراف خواهد بود یعنی بر اساس روشنایی موجود، رنگ های صفحه نمایش طبیعی تر به نظر می رسند.

گویا این اتفاق برای نخستین بار است که اپل قصد استفاده از آن را دارد و آیفون ۸ نیز نخستین گوشی مجهز به این تکنولوژی است.

۸٫ کلام آخر

تمام چیزهایی که در مورد آنها سخن گفتیم، سخت افزاری بودند ولی آیا آیفون ۸ از نظر نرم افزار نیز تغییر خواهد داشت؟

در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که اپل قصد دارد دکمه فیزیکی بازگشت به منوی اصلی را حذف کند که حتی اگر این اتفاق نیز رخ دهد می تواند رخداد بسیار مهمی در iOS باشد.

منبع: phonearena.com

موضوع : ios
royalit

مطالب مرتبط

دیدگاه ها