.:رویال آی تی:.

× دسته بندی ها

نکات فنی برای پرورش قارچ های خوراکی صدفی و شاه صدف

نکات فنی برای پرورش قارچ های خوراکی صدفی و شاه صدف

مقدمه

پنج گونه عمده قارچ خوراکی که در دنیا تولید و ۸۵ درصد تولید جهانی قارچ خوراکی را تشکیل می دهند عبارتند از: قارچ دکمه ای ۳۰ درصد، قارچهای صدفی ۲۷ درصد، قارچ شیتاکه ۱۷ درصد و سایر قارچ ها ۲۶ درصد.

در حال حاضر در ایران عمده تولید قارچ خوراکی کشور (بیش از ۹۹ درصد تولید)، قارچ خوراکی دکمه ای سفید و کمتر از ۱ درصد قارچ خوراکی صدفی می باشد. با توجه به روند روبه رشد تولید قارچ خوراکی در دنیا و ایران، ایجاد تنوع در تولید گونه های قارچ خوراکی در کشور ضروری است.

لازم به ذکر است تجربه تولید گونه های قارچ خوراکی به غیر از قارچ دکمه ای، از جمله قارچ صدفی در ایران در سالهای قبل نیز وجود داشته است اما به دلایل مختلف از جمله عدم ترویج و فرهنگ مصرف قارچ صدفی، تولید به شیوه سنتی، … جایگاه خود را همانند قارچ دکمه ای در سبد غذایی مردم ایجاد نکرد. اما امروزه با پیشرفت های صورت گرفته در تکنولوژی تولید گونه های مختلف قارچ خوراکی و نیز افزایش آگاهی مصرف کنندگان درخصوص مصرف مواد غذایی سودمند و مفید برای سلامتی انسان، گرایش به مصرف گونه های قارچ خوراکی که بویژه دارای خواص دارویی و درمانی نیز باشند، افزایش یافته است. از جمله می توان به پرورش قارچ شاه صدف که به سرعت در آسیای  جنوب شرقی در طی دهه گذشته توسعه یافته اشاره نمود و تعدادی از پرورش دهندگان قارچ خوراکی در چین، تایوان و ژاپن به پرورش این قارچ روی آوردند. قارچ شاه صدف طعم بهتری نسبت به سایر گونه های قارچ صدفی دارد. ساقه نرم و ضخیم این قارچ دارای بافت مطلوب و کمی طعم شیرین است. نکته قابل توجه دیگر در مورد این نوع قارچ، دوره نگهداری طولانی تر نسبت به سایر گونه های قارچ صدفی است و اخیرا مشخص شده که قارچ شاه صدف همانند قارچ شیتاکه می تواند کلسترول خون را کاهش دهد. طعم و مزه بسیار خوب و دوره نگهداری طولانی تر قارچ شاه صدف،  می تواند انگیزه خوبی برای شروع پرورش این گونه قارچ باشد. قارچ شاه صدف  به صورت خودرو و طبیعی نیز در برخی مناطق کشور وجود دارد و یک قارچ پرطرفدار بوده و از استقبال خوبی بین مردم در مناطق رشدی خود برخوردار است.

لذا این ضوابط فنی در راستای تحقق اهداف تولید و ایجاد اشتغال در کشور  و ایجاد تنوع در تولید محصولات قارچ خوراکی و با بهره مندی از منابع علمی معتبر موجود و تجربیات متخصصان تحقیقاتی و دانشگاهی و تولیدکنندگان قارچ خوراکی تدوین و برای اجرا ابلاغ می گردد.

  ۱- تعاریف

قارچ صدفی: منظور گونه های قارچ خوراکی جنس پلوروتوس (Pleurotus  spp.) می باشد.

قارچ شاه صدف: منظور گونه قارچ خوراکی پلوروتوس ارینجی ((Pleurotus eryngii می باشد.

متقاضي: به کلیه اشخاص حقيقي و حقوقي اطلاق می گردد كه درخواست پروانه های تاسیس و بهره برداری           پرورش قارچ های خوراکی صدفی و شاه صدف را دارند و نسبت به سرمایه گذاری در این زمینه اقدام می نمایند.

پروانه تاسیس: مجوزی است که پس از ارائه مدارک مثبته مورد نیاز و در صورت داشتن شرایط لازم متقاضی، برای واحد پرورش قارچ های خوراکی صدفی و شاه صدف در زمین مورد تائید صادر می­شود.

پروانه بهره­برداری: مجوزی است که پس از اتمام عملیات ساخت و احداث و نصب تجهیزات مطابق با طرح و تائید اولیه، جهت آغاز فعالیت پرورش قارچ های خوراکی صدفی و شاه صدف، صادر می­شود.

مجوز توسعه: مجوزی است که بهره­بردار به منظور توسعه و افزایش تولید قارچ های خوراکی صدفی وشاه صدف در سطح زمین تحت فعالیت خود درخواست می­نماید و در صورت احراز شرایط لازم صادر می­گردد.

نظام صدور پروانه های واحدهای گلخانه ای و قارچ خوراکی: منظور ابلاغیه شماره ۲۰۷۰۳/۰۲۰  مورخ ۷/۷/۹۴ وزیرجهادکشاورزی می باشد. گردش کار صدور پروانه تاسیس، بهره برداری و مجوز توسعه واحدهای پرورش قارچ صدفی و شاه صدف بر اساس نظام صدور پروانه های واحدهای گلخانه ای و قارچ خوراکی انجام می پذیرد.

جهت دریافت فایل کامل راهنمای پرورش قارچ های خوراکی صدفی و شاه صدف(شامل آموزش،نکات فنی کلیدی و قوانین و مقررات) کلیک کنید

موضوع : آموزشی
royalit

مطالب مرتبط

دیدگاه ها